Ulkeröds Bussen

Att åka till Ulkeröds Gård genom vår magiska natur blev så mycket enklare.

Boka in er på Ulkeröds Bussen och lämna bilen hemma.

Ulkeröds Bussen hämtar upp enligt tidtabell och angiven hållplats.

Samma gäller hemfärden.

För 250kr/person åker man t/r

Alla event och konserter är endast med förköp.

Vid varje konsertkväll på Ulkeröds Loge går Ulkeröds Bussen enligt följande tidtabell.

Tur 1

boka tur 1  via Nortic

Uddevalla – Bohusläns Museum  18:00

Uddevalla – MyWook  18:10

Uddevalla – Torp Pendelparkering  18:20

Munkedal – Station  18:35

Stale – Tempo 18:40

Hedekas – Torget  19:10

Ulkeröds Gård  19:20

Hemfärd kl 01:45

Tur 2

boka tur 2  via Nortic

Kungshamn mot Hovenäset (Todderöd) 17:00

Kungshamn – Wedel 17:10

Smögen – Ankaret 17:20

Väjern – Busstation 17:30

Hunnebostrand – Busstation 17:40

Bovallstrand – Skolan hlp 17:50

Dingle – Rosahuset 18:10

Ulkeröds Gård 18:45

Hemfärd 01:30

Tidtabellen är ca tider. Endast förköp

Boka tur 1  via Nortic

Boka tur 2  via Nortic